Letisko Košice má za sebou vydarený mesiac
Zdroj foto: Letisko Košice

Rekordný júl na letisku Košice

Ešte nikdy v júli neprešlo bránami letiska Košice toľko cestujúcich ako v júli 2023. Spolu na všetkých letoch bolo počas uvedeného mesiaca vybavených 97 066 cestujúcich. Čo je o 1,4 % viac ako v júli minulého roka. Celkovo za prvých sedem mesiacov roka pracovníci košického vzdušného prístavu vybavili 344 876 cestujúcich. To predstavuje medziročný nárast až o 19 % a v porovnaní s predcovidovým rokom 2019. Ide o nárast o 9 %. Vyše 243 tisíc cestujúcich využilo pravidelné linky do jednej zo siedmich destinácií (Dublin, Liverpool, Londýn Luton, Londýn Stansted, Praha, Varšava, Viedeň). Ďalších, takmer 100-tisíc cestujúcich letelo z resp. do Košíc na charterových letoch a zvyšné necelé dve tisícky cestujúcich využili lety všeobecného letectva.

Letisko Košice má za sebou vydarený júl 2023

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Thomas Dworschak: „Tešíme sa, že záujem o lietanie z Košíc naďalej rastie. To potvrdzujú aj historicky najvyššie júlové čísla. Ďalším pozitívnym faktom je, že počas prebiehajúcej letnej sezóny evidujeme na našom letisku cestujúcich nielen z Košického a Prešovského kraja, ale aj zo stredného a severného Slovenska, čo si veľmi vážime.“

Letná dovolenková sezóna na letisku Košice prebieha naplno od júna. V ponuke cestovných kancelárií je pre zájazdy s odletom z Košíc dostupných desať destinácií v ôsmich krajinách. V Turecku (Antalya), Bulharsku (Burgas), Grécku (Heraklion, Rodos), Chorvátsku (Brač), Egypte (Hurghada, Marsa Matruh), Tunisku (Monastir), na Cypre (Larnaca) a v Taliansku (Lamezia Terme). Novými destináciami, do ktorých sa doteraz z Košíc nelietalo, sú chorvátsky Brač a egyptské letovisko Marsa Matruh.

Letný letový poriadok 2023 na letisku Košice:

  • LOT Poľské aerolínie 6x týždenne do Varšavy a ďalej v rámci ich širokej siete destinácií v Európe, USA, Kanade, Ázii a Afrike.
  • Austrian Airlines 7x týždenne do Viedne a ďalej v rámci ich širokej siete destinácií v Európe, USA, Kanade a Karibiku.
  • Ryanair do destinácií: Londýn Stansted (5x týždenne), Praha (4x týždenne), Liverpool (2x týždenne), Dublin (2x týždenne).
  • Wizz Air do destinácie Londýn Luton (5x týždenne).

Košice International Airport

Pridajte komentár