Art aktivista sa chystá prázdninovať na východe
Zdroj foto: Art Aktivista

Art Aktivista odchádza prázdninovať na východ

Združenie Art Aktivista sa po roku vracia do Sečoviec realizovať už piaty ročník projektu Prázdniny v osade #5. V priebehu desiatich dní bude spolu s ďalšími umelcami a umelkyňami realizovať tvorivé dielne s cieľom podnietiť rómske deti ku kreatívnej činnosti.

Cieľom projektu je podpora vzájomnej interakcie a sebarealizácie detí prostredníctvom kreatívnych prístupov. Tohtoročné aktivity povedú intermediálna umelkyňa Erika Mészárosová a nezávislá pohybová umelkyňa Eva Priečková. Ich aktivity posilní Štefan Szabó, ktorý povedie workshop voľnej improvizácie.

Realizácia tvorivých aktivít prebieha v spolupráci s vybranými študentkami, ktoré sa prihlásili do otvorenej výzvy pre umelcov a umelkyne na krátkodobú rezidenciu. Z uchádzačov, ktorí mali o túto rezidenciu záujem vybrali 3 umelkyne – Viktória Hrnková (Katedra intermédií a digitálnych médií, Akadémia umení v Banskej Bystrici), Sára Némethová (Ateliér obrazu na Fakulte umení v Košiciach) a Sonia Maria Slaninková (Réžia dokumentárneho filmu, VŠMU v Bratislave). Zámerom otvorenej výzvy je priniesť nové impulzy, pohľady a nápady do tvorivých procesov, ktoré pre deti vytvárame už niekoľko rokov.

Organizátor: Združenie Art Aktivista
Trvanie rezidenčného pobytu: od 7. do 20. augusta 2023
Miesto realizácie: Komunitné centrum, Sečovce

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Fond na podporu kultúry národnostných menšín.

Zapájanie detí do kreatívnych procesov

Združenie Art Aktivista vzniklo v roku 2014 z iniciatívy umelca a aktivistu Tomáša Rafu. Od svojho vzniku zapája deti z vylúčenej lokality v Sečovciach do kreatívnych procesov a vzniku spoločných umeleckých diel. Výsledkom sú obrovské plátna a množstvo malých obrazov. Združenie sa snaží prostredníctvom umenia rozvíjať umelecký talent a sebarealizáciu detí a takisto upozorňovať na dôležitosť spolupráce.

tlačová správa

Pridajte komentár