Zdroj foto: Kosice International Airport

Letisko Košice sa v roku 2022 opäť rozlietalo

Letisku Košice sa po 2 rokoch pandémie opäť podarilo prekonať hranicu 500 000 vybavených cestujúcich. Naposledy sme pokorili túto hranicu v roku 2019.

Počas roka 2022 prešlo bránami letiska Košice 542 864 cestujúcich, čo predstavuje nárast o 222 %, resp. o 374 122 cestujúcich v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Ako jedno z mála letísk v Európskej Únii sme sa priblížili k predcovidovej úrovni cestovania v roku 2019, iba o 2,7% menej cestujúcich.

Na pravidelných linkách bolo prepravených 373 927 cestujúcich, charterové lety využilo 165 280 dovolenkárov a lety všeobecného letectva 3 657 cestujúcich.

Najobľúbenejšou pravidelnou destináciou bola v roku 2022 Viedeň, druhou najvyťaženejšou bola linka Košice – Londýn Luton, tesne nasledovaná letiskom Londýn Stansted.

Letisko po takmer dvojročnej pauze privítalo obnovenie letov z Košíc do Varšavy s leteckou spoločnosťou LOT Polish Airlines.  Od 10. marca 2022 sme tak našim cestujúcim opäť umožnili lietať do mnohých destinácií s prestupom vo Varšave.

Grafika: Kosice International Airport

Cestujúci mohli počas celého roka cestovať na pravidelných linkách do 10 destinácií s 5 leteckými spoločnosťami – Austrian Airlines, LOT Poľské aerolínie, Eurowings, Ryanair a Wizz Air. Vďaka jednému prestupu tiež mohli odletieť do viac ako 300 destinácií po celom svete.

Cestovné kancelárie ponúkali počas letnej sezóny odlety z Košíc do 10 destinácií v 7 krajinách.

Skvelou správou bolo, že všetky charterové lety z Košíc do dovolenkových destinácií boli v období od júna do konca septembra vyťažené do rovnakej miery ako pred pandémiou, čo potvrdzuje veľký hlad po cestovaní naprieč celou spádovou oblasťou letiska Košice.

Najobľúbenejšou destináciou počas tohto leta bola turecká Antalya s 65 753 cestujúcimi, na druhom mieste bola cyperská Larnaka s 20 938 cestujúcimi a na treťom mieste grécky Rodos so 14 825 prepravenými dovolenkármi.

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Thomas Dworschak: „Sme veľmi radi, že cestujúci využili v roku 2022 po dlhej cestovateľskej pauze práve naše letisko ako možnosť prvej voľby. Ďakujem všetkým cestujúcim, ktorí v uplynulom roku prileteli/odleteli z Košíc, rovnako aj našim obchodným partnerom a našim zamestnancom.“ Od jari 2023 navyšujeme pre našich cestujúcich letecké spojenia z Košíc. Ryanair navyšuje frekvencie letov do Prahy na 4-5 týždenne namiesto dvoch aktuálnych, do Varšavy je v ponuke 6 odletov týždenne s LOT, do Viedne s leteckou spoločnosťou Austrian Airlines 13 letov týždenne.

tlačová správa

Pridajte komentár