Zdroj foto: ŠUP

Košická knižnica ponúka „Digitálne jednohubky“ 

V priestoroch LitParku si v týchto dňoch môžete pozrieť práce budúcich UX dizajnérov – študentov a absolventov odboru Dizajn digitálnych aplikácií na ŠUP Košice. Premiérová výstava odboru ponúka prierez ich tvorby počas doterajšieho štúdia, ale aj maturitné zadania prvých absolventov. Vystavené práce vznikali najmä na predmetoch výtvarná príprava a umelecká prax. Ako tvrdí vedúca odboru Ľubica Reváková, cieľom výstavy Digitálne jednohubky je verejnosti ukázať, čo všetko predchádza finálnemu návrhu digitálneho produktu: Napriek tomu, že naši žiaci študujú aplikáciu nových technológií a dizajnérskych postupov v praxi, ako budúci dizajnéri musia v prvom rade zvládnuť tradičné výtvarné techniky. Vďaka nim sa naučia trpezlivosti, pokore a zvládnu abecedu výtvarných prostriedkov, ktoré budú neskôr zámerne a sofistikovane využívať pri vlastnej tvorbe a navrhovaní.“

Digitálne výstupy školských zadaní vznikali v spolupráci so spoločnosťou GlobalLogic Slovakia, s ktorou Škola umeleckého priemyslu v Košiciach dlhodobo spolupracuje. Vďaka pravidelnému mentoringu profesionálnych dizajnérov sa žiaci už od prvého ročníka pripravujú do praxe. Podľa Ľuboša Kostíka, Lead UX dizajnéra, je spolupráca prínosná pre obe strany: Vďaka nášmu vedeniu vieme žiakov nasmerovať, aké sú aktuálne žiadané zručnosti či trendy. Vieme im pomôcť uplatniť sa na trhu práce. Náš tím stál pri zrode študijného odboru dizajn digitálnych aplikácií a teší nás, že môžeme vidieť prvých absolventov, ktorí idú pracovať rovno po škole, alebo študovať na vysoké školy.“

Súčasťou výstavy sú aj besedy so žiakmi základných škôl o tvorbe a používaní digitálnych produktov a o prezentácii študijného odboru: Od nového školského roka plánujeme so ŠUP spoločné aktivity, kde zviditeľníme potrebu prepojenia nových technológií s knižnicou, dopĺňa Kamila Prextová, riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice.

Výstava Digitálne jednohubky potrvá do 31.júla 2022 v priestoroch Knižnice pre mládež mesta Košice na Kukučínovej 2.

tlačová správa

Pridajte komentár