Slovensko v mobile
Zdroj foto: Appstore

Štát spustil appku Slovensko v mobile

K službám štátu na ústrednom portáli verejnej správy slovensko.sk či na ďalších stránkach verejnej správy sa už ich užívatelia môžu dostať nielen cez počítač a elektronický občiansky preukaz s čítačkou. Ministerstvo pre informatizáciu s jeho vlastnou firmou Slovensko IT zahájili štart mobilnej aplikácie Slovensko v mobile. 

Zložité prihlásenie cez čítačku bolo hlavnou prekážkou toho, že ľudia portál nevyužívali. Aplikácia Slovensko v mobile má občanom zjednodušiť prístup k dátum a informáciám či sprístupniť ďalšie úradné portály. Ako napísala Remišová na svojej facebookovej stránke, užívatelia tak získajú prístup aj k  webom a službám orgánov verejnej správy.

Aplikácia Slovensko, ktorá vznikla v Slovensko IT nekončí. V poskytovaní jednoduchých služieb verejnosti a občanom chcú ísť ďalej. Jedným z možných využití mobilnej aplikácie bude napríklad aj platenie miestnych daní, upozornenie na končiacu platnosť technickej kontroly auta, vybavovanie náhradných cestovných dokladov či kalendár udalostí, ktoré majú občanovi uľahčiť život. 

reklama


Zdroj: FB/ Veronika Remišová

Čo je Slovensko v mobile?

Slovensko v mobile je projekt štátu, ktorý má predstavovať „úplne nový digitálny ekosystém pre občanov a podnikateľov”. Mobilná aplikácia Slovensko v mobile, ktorá okrem služby identifikácie a autentifikácie občana sprístupní vybrané elektronické služby štátu, má tiež obsahovať riešenie pre napojenie iných samostatných mobilných aplikácií.

Aplikáciu Slovensko v mobile si môžete stiahnuť v Google Play či Appstore.

Simona Ďurkovič

Pridajte komentár