futbalovy kviz

KVÍZ: Veľký futbalový kvíz pre pamätníkov

Cítiš sa ako futbalový znalec a popredné futbalové ligy máš v malíčku? Ak si myslíš, že vieš úplne všetko o významných momentoch futbalovej histórie, máme pre teba výzvu. Zaspomínaj si spolu s nami na prelomové chvíle nielen Československej reprezentácie ale aj na dôležité okamihy zahraničných tímov.

Na Majstrovstvách sveta vo futbale v roku 1934 sa Československo prebojovalo až do finále, kde podľahlo domácemu Taliansku 1:2. Viete, kto bol najlepším strelcom Československa a zároveň najlepším strelcom celého turnaja?

Foto: profimedia.cz
Correct! Wrong!

Oldřich Nejedlý sa v česko-slovenskej reprezentácii v 44 dueloch trafil 29 krát. Podstatne pomohol reprezentačnému mužstvu k účasti vo finále majstrovstiev sveta v roku 1934. Aj vďaka hetriku do siete Nemecka sa stal celkom s piatimi strelenými gólmi najlepším strelcom majstrovstiev.

reklama


Strieborný úspech zopakovalo Československo aj v roku 1962. Kľúčom k úspechu bolo víťazstvo 1:0 v základnej skupine nad jedným z veľkých favoritov turnaja. Ktorý to bol?

Foto: i60.cz
Correct! Wrong!

Československo zdolalo Španielsko 1:0! Jediný gól a jeden vôbec z najdôležitejších v histórii československého futbalu, strelil Trnavčan Jozef Štibrányi.

Najviac gólov v jednom zápase - päť - na všetkých doterajších záverečných turnajoch MS dal

Correct! Wrong!

Najviac gólov (5) v jednom zápase strelil Oleg Salenko v roku 1994.

Najviac gólov v jednom zápase na všetkých doterajších záverečných turnajoch MS - 10 - strelil tím

Foto: SITA/AP
Correct! Wrong!

Najviac gólov (10) strelili hráči Maďarska v zápase proti Salvádoru v roku 1982. Zápas sa skončil s výsledkom 10:1.

Najväčší úspech v doterajšej futbalovej histórii dosiahlo Československo v roku 1976, keď vybojovalo titul Majstra Európy. Vo finálovom zápase proti Nemecku strelili oba góly slovenskí futbalisti:

Foto: ČTK
Correct! Wrong!

Finále majstrovstiev Európy 1976 sa hralo 20. júna 1976 v Belehrade. Reprezentácia Československa v ňom zvíťazila nad favorizovaným mužstvom Nemeckej spolkovej republiky. Po nerozhodnom výsledku 2:2 po predĺžení prvýkrát v histórii ME rozhodol o víťazovi penaltový rozstrel. Úspešnými strelacami zápasu sa stali Ján Švehlík a Karol Dobiáš.

Najväčším úspechom v doterajšej histórii po osamostatnení Slovenska bolo osemfinále MS v 2010 roku. Najlepším naším strelcom na turnaji bol Róbert Vittek so štyrmi gólmi. Viete, ktorému súperovi na turnaji gól nedal?

Correct! Wrong!

Prvý gól na MS, historický aj pre slovenský futbal, dal 15. júna 2010 do bránky Nového Zélandu. Následne strelil dva presné zásahy do talianskej siete, ktoré rozhodli o postupe Slovákov do osemfinále. Posledný gól na rozlúčku padol proti holandskému brankárovi Stekelenburgovi.

Posledným úspechom Slovenska v samostatnej ére bol postup do osemfinále na ME 2016. Viete, koľko gólov strelilo Slovensko na turnaji?

Foto: sportnet.sme.sk
Correct! Wrong!

Zverenci trénera Jána Kozáka sa na ME 2016 prebojovali až do osemfinále, v ktorom ich zdolalo Nemecko 3:0. Celkovo sa im podarilo streliť 3 góly. Jeden v zápase proti Wales a dva v zápase proti Rusku.

Najväčším klubovým úspechom v histórii československého futbalu je víťazstvo Slovana Bratislava v Pohári víťazov pohárov v roku 1969. Pamätáte si, akým výsledkom skončil zápas proti FC Barcelona?

futbalovy kviz Foto: skslovan.com
Correct! Wrong!

Finále 9. ročníka Pohára víťazov pohárov sa hralo 21. mája 1969 v Bazileji. Víťazom v tom čase druhého najvýznamnejšieho európskeho pohára sa stal Slovan Bratislava, ktorý porazil FC Barcelona 3:2.

V najvýznamnejšej pohárovej súťaži, Lige majstrov a jej predchodcovi Pohári európskych majstrov boli blízko finále hráči Spartaka Trnava v sezóne 1968/69, keď vypadli v semifinále v dvojzápase 0:3, 2:0 s tímom

Foto: twb22.blogspot.com
Correct! Wrong!

V uplynulej sezóne Ligy Majstrov bolo finále čisto anglickou záležitosťou. Pohár získal tím

Foto: zazitonazivo.sk
Correct! Wrong!

Futbalisti Chelsea získali svoju druhú trofej v Lige majstrov. Vo finále ročníka 2020/2021 v Porte zdolali Manchester City 1:0 po góle Kaia Havertza zo 43. minúty.

KVÍZ: Veľký futbalový kvíz pre pamätníkov
Úžasné! Vidno, že máš futbal v krvi.

Nie zlé, ale skús na svojich vedomostiach ešte popracovať.

Ach nie. Futbal asi nebude tvoja šálka kávy.

Pridajte komentár