Eurowings

Košice hlásia obnovenie letov do Nemecka

Východné Slovensko privíta po takmer dvojročnej pauze obnovenie priameho leteckého spojenia s Nemeckom.

Nemecká nízkonákladová letecká spoločnosť Eurowings so sídlom v Düsseldorfe, ktorá je členom skupiny Lufthansa, obnoví svoju prevádzku na linke z Košíc do Düsseldorfu od 15.4.2022.  

Lietať sa bude trikrát týždenne a to v pondelok, piatok a nedeľu v popoludňajších hodinách. Linka bude prevádzkovaná lietadlom typu Airbus s kapacitou od 144 do 180 sedadiel. Let potrvá necelé dve hodiny. Letenky do nemeckej metropoly v cene od 59,99 € (jednosmerne vrátane poplatkov a príručnej batožiny) sú dostupné už teraz na www.eurowings.com.

„Sme nesmierne nadšení, že sa znova obnoví takéto dôležité letecké spojenie pre východné Slovensko. Cestujúci budú môcť priamo z Košíc lietať za prácou do Nemecka alebo navštíviť svojich blízkych a spoznávať nemeckú metropolu Düsseldorf a okolie,“ hovorí Thomas Dworschak, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice.

Zimný letový poriadok letiska Košice platný do 26. 3. 2022

  • Letecká spoločnosť Austrian Airlines do Viedne a ďalej v rámci ich širokej siete destinácií v Európe, USA, Kanade a Karibiku.
  • Letecká spoločnosť Ryanair do destinácií: Londýn Stansted, Praha, Liverpool, Dublin, Viedeň, Varšava Modlin.
  • Letecká spoločnosť Wizz Air do destinácie: Londýn Luton

Aj v roku 2022 platia pre všetky letecké spoločnosti všeobecne platné pravidlá nosenia respirátora počas celej doby letu, dodržiavanie hygieny rúk a odstupov. Rovnaké pravidlá platia aj pre pohyb cestujúcich v priestoroch terminálu letiska Košice. 

tlačová správa

Pridajte komentár