it valley v kocke

IT Valley v kocke #3

Príchod jari znamená viac slnka, zelenú prírodu a dlhší deň. Zároveň je to aj obdobie mnohých príležitostí – o jednej pre startupy so zameraním na mestské problémy – vás informujeme v ďalšom článku z rubriky IT Valley v kocke

Kam po strednej?

Tento rok sa síce maturity opäť nekonajú, budúci absolventi stredných škôl sa však rozhodujú o svojej budúcnosti a ďalšom smerovaní. Do konca marca prebiehala možnosť prihlásiť sa na UPJŠ aj TUKE.

Okrem vysokých škôl je možnosť prihlásiť sa aj na Košickú akadémiu softvérového vývoja, ktorú v spolupráci s Košice IT Valley zabezpečuje štvorica firiem: Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia, Fpt Slovakia, GlobalLogic Slovakia a Visma. Počas 3 rokov štúdia má vďaka jedinečnej kooperácii 4 spoločností každý študent možnosť vyskúšať si prax v rôznych firemných tímoch a na rôznych projektoch.

Košická akadémia softvérového vývoja plánuje aj deň otvorených dverí, ktorý ss bude konať 9. apríla 2021. Viac informácií nájdete na Facebooku KASV. Termín podávania prihlášok je do 31. mája 2021

Challenger Urban:Creative

Startupy a tímy, ktoré zaujímajú smart riešenia mestských problémov a majú záujem pracovať v tejto téme, sa môžu prihlásiť do otvorenej výzvy Challenger Urban:Creative.

Vyhlásilo ju mesto Košice v spolupráci s Creative Industry Košice a CIVITTA SK. Challenger Urban:Creative je určená pre kreatívne tímy aj firmy, ktoré dokážu inovatívne pristúpiť k zlepšeniu služieb v našom meste. Ak sa váš produkt či služba týka kultúry a kreatívneho priemyslu, herného priemyslu alebo mestského a digitálneho prostredia, prihláste sa do 18. apríla 2021. 

Viac informácií o programe na webstránke www.kosice2.sk.

UX pivo vol. #7

V poradí už siedmy event úspešného formátu UX pivo sa konal 16. 3. 2021 online. Témou bol Používateľský zážitok v bankovníctve.

Ako vie UX zmeniť bankové služby? Prečo je dôležité dôkladné poznanie správania klienta pri dizajne inovatívnych riešení? Ako spojiť používateľskú prívetivosť s dosahovaním predajných cieľov?

Dizajnér a spíker Matej Belica priblížil, ako dostať názor používateľa v organizácii tam, kam patrí, ako ho zapojiť do tvorby inovácií a produktov, a ako vytvoriť ekosystém, v ktorom UX mení bankový svet.

Neštandardné situácie na projektoch

Košice IT Valley v spolupráci s PMI Slovakia Chapter a partnerskými organizáciami organizovali 25. 3. 2021 netradičný virtuálny workshop na tému Neštandardné situácie na projektoch. Cieľom tohto eventu bolo šíriť zaujímavé príbehy a skúsenosti našich kolegov z mimovládneho, výrobného aj IT prostredia.

Prednášajúci a témy workshopu:

  • Tomáš Lechman: projektový manažér- AT&T, Vzťahy ako jeden zo základných pilierov úspešného projektového manažmentu
  • Katarína Vojaček: projektová manažérka – U. S. Steel Košice, KKO- Model predikcie teploty a uhlíka v kyslíkovom konvertore
  • Tomáš Török: projektový manažér – DT IT Solutions Slovakia, Programy z prostredia mimovládnej organizácie
  • Iva Danko: projektová manažérka – ;DT IT Solutions Slovakia, Príbehy z multikulturálneho prostredia
  • Rastislav Boroš: Unit Manager, PMO – FPT Slovakia, Mimo komfortnej zóny

Unboxing live stream

V rámci iniciatívy #itpomáha pokračovala talkshow zameraná na duševné zdravie Unboxing. Posledná časť série bola odvysielaná naživo v pondelok 29. 3. 2021 o 20:00 hod. s cieľom dať priestor otázkam od divákov. V živom vysielaní na ne odpovedala Mgr. Lenka Hovancová.

Všetky epizódy Unboxingu nájdete na YouTube.

HR Talks

V marci sa konal v poradí 3. HR Talk na tému Storytelling na Linkedine, ktorý viedol Miki Plichta. HR aktivity v košickom regióne združuje HR Hub.

Predstavovanie členov KEITVA

V marci boli predstavení ďalší dvaja členovia Košice IT Valley – spoločnosť Eleveo predstavili Danko Bočev a Jaroslav Kondor, príjemné oživenie technologických tém zas prinieslo predstavenie eventovej agentúry Creative PRO v rozhovore so Štefanom Hricom.

Ak máte záujem o predstavenie vašej spoločnosti ako člena Košice IT Valley, napíšte na info@itvalley.sk​.  

Košice IT Valley

Košice IT Valley je záujmové združenie, ktorého cieľom je rozvoj východného Slovenska v oblasti informačných technológií.

Pridajte komentár