bart.sk SFZ

Ako z malej požiadavky vznikla niekoľkoročná spolupráca

Všetci poznáme Slovenský futbalový zväz (SFZ). Dúfam. Ak poznáte niekoho zo slovenskej reprezentácie alebo vám je známa sieň slávy slovenského futbalu, tak SFZ poznáte. 

Spleť aplikácií SportNet

My, SportNet tím z bart.sk, so SFZ spolupracujeme už dlhé roky. Nevytvárame softvér len pre SFZ, ale najmä pre všetkých 46 zväzov, viac ako 400 súťaží a viac ako 160 tisíc aktívnych používateľov. Ide o spleť aplikácií, ktoré si hrdo hovoria SaaS a spoločne vystupujú pod hlavičkou SportNet.

Aktuálne ide o približne 20 aktívnych aplikácií a pod-aplikácií. Tieto sú viac či menej využívané zväzmi SFZ a používatelia sa postupne rozširujú aj o komerčnú a štátnu sféru. Ako príklad môžeme uviesť Generálnu prokuratúru SR, poisťovňu UNIQA, sieť športových predajní Demisport alebo Jako. Sem-tam sa nám dostane aj takéto poďakovanie:  

V každom prípade sa osobne musíme poďakovať minimálne jednému človeku, ktorý robí na tomto projekte nadľudskú prácu. Michal Hricišín a spoločnosť bart.sk, ďakujeme za celý slovenský futbal!“ Takto znelo poďakovanie od Jána Letka, riaditeľa IT oddelenia SFZ, ktoré sme dostali za odvedenú prácu. 

Čo bola toho času výzva?

Zvládnuť viac ako 8000 aktívnych používateľov online v jednej chvíli. Zvládli sme! 

Ale ako sme sa dostali k niekoľkoročnej spolupráci? Ak odvediete dobrú prácu, zákazník je s vami spokojný. A ak máte spokojného zákazníka, zverí vám vývoj ďalších služieb. Pre nás to znamenalo naprogramovať špecifické CMS pre správu obsahu, internetový obchod, ktorý mal byť v súlade s platnou legislatívou a v neposlednom rade vývoj aplikácie na hlasovanie per rollam. Zjednodušene, hlasovanie elektronickou formou. Čo môže byť praktickejšie v dobe koronakrízy ako hlasovanie online a vyhnutie sa hromadnému zasadnutiu členov disciplinárnych komisií rôznych športových zväzov? Aktuálne asi nič.  

Z prvej ruky

Čo o vzniku hlasovania hovorí Michal Hricišín, ktorý projekt SFZ za bart.sk viedol od vzniku spolupráce? 

„V roku 2017 sme potrebovali zastrešiť hlasovanie o Futbalistu roka, neskôr Fešák na lajne. Samozrejme, online a pre všetkých fanúšikov (nielen) futbalu. A takto vznikla aplikácia hlasovanie. Marketing SFZ ju sporadicky používal na ankety a hlasovania na svojich web stránkach.

Keď však SFZ vo svojich stanovách prijalo smernicu o elektronickom hlasovaní Per Rollam, dostali sme ako zadanie implementovať to v praxi. Ako vhodný kandidát na rozšírenie padla práve aplikácia hlasovanie. Veď elektronické hlasovanie je vlastne len internetová anketka. Pokiaľ teda dodržíte smernicu :-). Takto sme s malým-veľkým úsilím implementovali rozšírenie aplikácie hlasovania o per-rollam hlasovanie pre jednotlivé komisie zväzov.“ 


Čo je na tom celom najzaujímavejšie? Celé to programoval Juraj, ktorý k nám nastúpil 2 týždne pred odporúčanou prácou z domu. Viete, koronakríza. Skvelý začiatok kariéry…. No zatiaľ úspešný! 

„Koronavírus a opatrenia s ním spojené ovplyvnili aj môj začiatok v bart.sk. V office som strávil prvé dva pracovné týždne a náhle som sa na nasledujúce tri mesiace ocitol v improvizovaných podmienkach doma. Aplikácia hlasovanie Per rollam bola moja prvá väčšia úloha pre SFZ, súčasťou ktorej bolo naprogramovať backend API a frontend pre administrátorskú a verejnú časť. Nie len projekt, ale aj technológie ako NodeJS a React boli pre mňa nové. Bola to náročná úloha a práca z domu to nijako neuľahčovala, ale s pomocou kolegov v tíme sa podarilo všetko odovzdať na čas.“ 

Ušetrený čas, peniaze a energia

Čo na to disciplinárna komisia Stredoslovenského futbalového zväzu (SsFZ)?

Táto aplikácia je funkčná nielen v počítačoch a notebookoch, ale aj v mobiloch. Zjednodušila a sprehľadnila nielen prípravu podkladov pre komisiu, ale aj hlasovanie o disciplinárnych sankciách. Dokonca automaticky po hlasovaní členmi komisie všetko sama zaznamenala (kto, kedy a ako hlasoval), spočítala a po skončení hlasovania dala možnosť na zverejnenie Zápisnice o hlasovaní Per-rollam DK. Aplikácia navyše šetrí náš drahocenný čas, energiu, i nemalé finančné prostriedky na cestovanie do sídla SsFZ na zasadnutia DK.“

Myslím, že na tomto môžeme opäť stavať ďalšiu spoluprácu. Čo poviete? 

článok pokračuje po reklame
...

bart.sk

Tvoríme digitálne produkty, ktoré nám všetkým zlepšujú život v oblasti zdravia, športu a ecommerce. Už viac ako 24 rokov.

S viac ako 50 full-stack developermi a developerkami prinášame našim klientom vždy najnovšie overené technológie a procesy. Medzi našich klientov patria spoločnosti prevažne z Európskej únie.

Našim najväčším úspechom je, že máme dlhodobé a stabilné projekty a stabilný tím ľudí s minimálnou fluktuáciou.

Namiesto jednorazových vysokovýnosných projektov uprednostňujeme dlhodobú spoluprácu a partnerstvo.

Digital products for a better life. Now!

Viac info na bart.sk

Pridajte komentár