5 predsavzatí, ktoré si dávame najčastejšie

Každý začiatok nového kalendárneho roka je pomyselným míľnikom v našom živote. Funguje ako štartová čiara pre nenaplnené sny a ciele. Veď všetko sa ľahšie začne „od nového roka…” 

Predsavzatie však časom narazí na vážne problémy alebo na stratu túžby niečo zmeniť. Ktoré sľuby si sami dávame najčastejšie?

1. Schudnem

Toto predsavzatie patrí jednoznačne medzi tie, ktoré vyslovíme najčastejšie, aj keď viac si ho dávajú ženy než muži. Od januárovej myšlienky však časom upustíme, až kým sa nezačne otepľovať a nás nezačne strašiť plavková sezóna.

2. Prestanem fajčiť

Sľub, ktorý, ak ho človek splní, urobí veľmi prospešnú vec pre seba aj svoje zdravie. Snaha prestať fajčiť však stroskotáva pri nadmernom strese, zábave s priateľmi či fajčiarskej prestávke v práci.

3. Začnem cvičiť

Aktívny životný štýl eliminuje zdravotné problémy a udrží v kondícii. Nestačí len schudnúť obmedzením stravy, ale dopriať si aj pohyb.

Najťažšie spočiatku býva zaradiť do svojho programu cvičenie na pravidelnej báze. Ak nie ste ranné vtáča, snažte sa nájsť si podvečerný termín.

4. Byť lepšou osobou

Predsavzatie, ktoré si vie každý vyložiť po svojom. Niekto chce viac pomáhať okoliu, angažovať sa v komunite. Iný si vstúpi do svedomia pre ohováranie a negatívnu energiu, ktorú šíri.

S prvým problémom a stresovou situáciou sa však ľahko vrátime k starým zlozvykom.

5. Zarábať viac

Alebo aj zmeniť prácu. Každý potrebuje cítiť pocit zadosťučinenia a dať svojmu životu zmysel. Ak nás práca nebaví, sľúbime si, že si nájdeme novú. Ak sme spokojní, no chceme si plniť viac snov, založiť rodinu, usadiť sa, budeme sa snažiť získať povýšenie či príjmeme nejaký bočný job.

Pri každom jednom predsavzatí, ak ho chcete dodržať, je skvelé ujasniť si aj drobné kroky k jeho naplneniu. Ak chcete v roku 2020 zmeniť prácu, neodkladajte to až na druhú polovicu roka. Začnite postupne v januári premýšľať, aká práca by vás bavila, obzerajte si pracovné ponuky, vylepšujte svoj životopis.

K cieľu sa ľahšie dostanete menšími krokmi.

Edita Fabian Hilgartová

Pridajte komentár