fpt slovakia rwe

FPT a RWE predlžujú svoje úspešné strategické partnerstvo

Spoločnosť FPT Corporation (FPT), popredný poskytovateľ IT služieb v juhovýchodnej Ázii, predĺžila zmluvu o poskytovaní služieb a riešení digitálnej technológie s RWE AG (RWE). Zmluva má platnosť do konca roku 2024.

Podľa nej bude spoločnosť FPT v rokoch 2019 až 2024 poskytovať nové technologické riešenia v oblastiach, ako je internet vecí (IoT), mobilné riešenia a automatizácia robotických procesov (RPA). Takisto bude poskytovať aj konzultačné a vývojové služby v oblasti testovacej automatizácie, vývoja ABAP, SAP poradenstva a údržby SAP aplikácií.

Výsledok práce 5 rokov

Predĺženie spolupráce do roku 2024 s RWE posilňuje úlohu FPT ako dôveryhodného strategického partnera s rozsiahlymi znalosťami domény a 15-ročnými skúsenosťami v odvetví poskytovania energetických služieb. Potvrdil to konateľ Fpt Slovakia Olaf Baumann.

reklama


Podpísaním zmluvy RWE prejavuje svoju dôveru vo vysokú kvalitu našej práce. Teraz žneme plody našej výnimočnej práce za posledných 5 rokov. Takže som vďačný za úžasnú prácu môjho tímu tu v Košiciach a teším sa na budovanie vzťahu v nových oblastiach ako sú digitalizácia, automatizácia procesov a podpora úlohy RWE ako kľúčového hráča v oblasti energetického podnikania v Európe.“

Predtým FPT poskytovala RWE AG dlhodobé komplexné IT služby, najmä v oblasti SAP riešení. Vzťah medzi dvoma spoločnosťami sa začal zlúčením spoločností FPT a RWE IT Slovakia – dcérskej spoločnosti RWE AG – v roku 2014.RWE AG

Má so sídlom v nemeckom Essene 3 prevádzkové divízie: Lignite & Nuclear, European Power na báze plynu, uhlia, vody a biomasy, a Supply & Trading. Spoločnosť hrá hlavnú úlohu pri prevádzke energetických systémov a zabezpečení dodávok po celej Európe. Štvrtým pilierom podnikania je majoritný podiel v spoločnosti innogy SE, jednej z vedúcich energetických spoločností na kontinente. V marci 2018 oznámila RWE, že prevedie túto majetkovú účasť v rámci výmeny aktív na spoločnosť E.ON. Na oplátku bude RWE dostávať aktivity obnoviteľnej energie od innogy a E.ON, ako aj ďalšie aktíva. Očakáva sa, že transakcia bude zrealizovaná do konca roku 2019. Týmto sa RWE stane popredným dodávateľom obnoviteľnej energie v Európe s celkovým počtom viac ako 20 000 zamestnancov.

Fpt Slovakia

Fpt Slovakia je spoľahlivým partnerom, ktorý už viac ako 18 rokov svojim zákazníkom umožňuje napĺňať ciele v oblasti informačných technológií. Firma pôsobí na trhu v Košiciach a medzi jej hlavné úlohy patrí návrh, vývoj a správa softvéru, implementácia a údržba SAP riešení a nezávislé testovanie v rámci energetického sektora. Zaoberá sa tiež inovatívnymi riešeniami na poli eMobilít, SmartHome a GreenEnergy. V súčasnosti zamestnáva v Košiciach približne 400 IT špecialistov.

komentár: 1