Spoločné trávenie času rodičov s deťmi je dôležité aj pre zamestnávateľa

Rodinu si váži aj najväčšia IT spoločnosť v kraji. V súčasnosti majú jej zamestnanci dokopy takmer 3 000 detí, ktorým organizuje už tradičný Kids Day.Aj keď sa oficiálne oslavuje Medzinárodný deň detí 1. júna, pre množstvo iných podujatí sa rozhodla spoločnosť T-Systems Slovakia pripraviť deň plný hier a športu o týždeň neskôr 8. júna 2019. Kids Day 2019 si budú môcť zamestnanci IT firmy spolu so svojimi ratolesťami užiť v jazdeckom areáli UVLF na Sídlisku KVP.

Záleží nám na našich zamestnancoch, z ktorých je väčšina v produktívnom veku. K tejto etape života patrí v súkromí aj založenie si rodiny a výchova detí, čo sa darí aj našim kolegom. V súčasnosti máme v našich radoch takmer 1 800 otcov a mám. Celkovo tak ide o 2 839 detí v širokom vekovom rozmedzí. V roku 2019 sa doposiaľ do našej magentovej rodiny narodilo 90 detí,” približuje Juraj Probala, vedúci marketingu, PR a komunikácie spoločnosti.

Rodičovskú alebo materskú dovolenku aktuálne čerpá 353 zamestnancov spoločnosti, pričom 33 z nich sú muži. Vo firme sa raz ročne koná stretnutie pre rodičov, kde sú informovaní o svojich možnostiach a benefitoch pre svoje rodiny – napríklad letné tábory, štartovací balíček po narodení potomka či rôzne formy eventov, ktorého príkladom je ajKids Day 2019.

Takto vyzeral Kids Day v roku 2018. foto: T-Systems Slovakia

Kids Day bude tento rok pozostávať z hier, súťaží v športových disciplínach aj tvorivých dielní. Naším cieľom bolo pripraviť program pre celú rodinu, preto bude pre najmenšie deti vyčlenený priestor, kde sa aj ony budú môcť zabaviť. V jazdeckom areáli sa deti stretnú aj s maskotmi, verím, že veľký rozruch urobí aj Ujo Ľubo, ktorý v rámci Kids Day vystúpi. Celú organizáciu eventu malo na starosti približne 20 našich zamestnancov, ktorí sa prípravám venovali dobrovoľne vo voľnom čase, za čo im patrí vďaka,” zhrnul J. Probala.

Počas akcie, ktorá prebieha od 10:00 do 15:00 hod., si budú môcť deti vyskúšať programovanie robotov, maľovanie na tvár či prechod labyrintom. Pre rodičov bude počas dňa k dispozícii stánok, ktorý im poskytne základnú diagnostiku ich zdravia. Cieľom podujatia je rozhýbať celú rodinu – športovať preto budú nielen deti, ale spolu s nimi aj ich rodičia. Samozrejmosťou eventu bude aj catering a ekologický riad, ktorý šetrí životné prostredie.

T-Systems Slovakia

T-Systems Slovakia
Spoločnosť T-Systems Slovakia bola na Slovensku založená v roku 2006, sídli výlučne v Košiciach. Jej cieľom je poskytovať služby outsourcingu informačno-komunikačných (IKT) riešení pre globálnu korporátnu klientelu koncernu Deutsche Telekom AG. Je dcérskou spoločnosťou T-Systems International GmbH, ktorá má sídlo v Nemecku a patrí do globálnej skupiny Deutsche Telekom AG.

Spoločnosť využila posledné desaťročie na rast z nuly na druhú najväčšiu IT firmu na Slovensku a druhého najväčšieho zamestnávateľa na východe krajiny. T-Systems Slovakia dosiahla vo štvrtom kvartáli 2018 v Košiciach počet zamestnancov 3 859, čím predstavuje druhé najväčšie centrum podnikových služieb na Slovensku a zároveň patrí do prvej pätnástky najväčších zamestnávateľov na Slovensku. 70 % zamestnancov spoločnosti má univerzitné a 30 % stredoškolské vzdelanie. Spoločnosť obsluhuje z Košíc viac než 700 korporátnych zákazníkov, ale tiež klientov z oblasti verejnej správy a verejných inštitúcií najmä v priestore Európskej únie.

Pridajte komentár