V Tabačke sa bude diskutovať o Eurovoľbách 2019

Tabačke

Slovensko v roku 2019 okrem prezidentských volieb čakajú aj voľby do Európskeho parlamentu (EP). Uskutočnia sa 25. mája 2019. Tabačka Kulturfabrik v spolupráci s Kanceláriou EP na Slovensku a aktivistkou Luciou Becovou pripravili informatívnu diskusiu Eurovoľby 2019 – Tentoraz idem voliť! , ktorej zámerom je priblížiť Košičanom aktivity EP a jeho význam pre členské štáty Európskej únie. Diskusia sa uskutoční v pondelok 4.  februára 2019 o 18:00 h v Kine Tabačka.

Radi by sme otvorili tému Európskeho parlamentu a porozprávali sa o jeho význame a vzťahu k Slovensku. Formou otvorenej diskusie chceme hovoriť aj o tom, ako EP funguje, aký zmysel majú eurovoľby pre malé Slovensko a čo pre nás a našu krajinu dokážu presadiť slovenskí europoslanci,“ uviedla študentka Medzinárodných vzťahov na Jagiellonskej univerzite v Krakove Lucia Becová.

Partnermi v diskusii jej budú Robert Hajšel, šéf Informačnej Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku a dramaturg Tabačky Karol Rohrer.

reklama


Diskutovať budú aj o vplyve silnejúceho euroskepticizmu na europarlament a zmenách, ktorými prejde po Brexite. „Ide o ďalšie zo série uvítacích stretnutí, ktoré pomáhame organizovať aktivistom po celom Slovensku. Tešíme sa na neformálnu diskusiu nielen o voľbách do Európskeho parlamentu,“ dodal Dionýz Hochel z Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku.

Účasť na predchádzajúcich eurovoľbách v roku 2014 bola na Slovensku s 13,05 % najnižšia v rámci celej Európskej únie. „Ľudia často nechodia voliť len preto, že únii a jej fungovaniu nerozumejú. Rozhodujeme však o budúcom smerovaní nás všetkých. Všetci profitujeme zo štrukturálnych eurofondov, z otvorených hraníc či politiky súdržnosti. Výhod členstva v EÚ je však oveľa viac, stačí sa prísť s nami o nich porozprávať. A potom sa na to nevykašľať, ale prísť voliť,“ dodala L. Becová, ktorá sa špecializuje na únijné vzťahy z vyšehradskej perspektívy.

tlačová správa

Pridajte komentár