Visma Košice IT Valley

Nová strategická IT investícia v Košiciach

Svoje vývojové centrum v Košiciach otvára nórska spoločnosť Visma, ktorá v rámci Európy zamestnáva viac ako 8 000 ľudí. Chce v ňom v priebehu 5 rokov zamestnať vyše 200 pracovníkov.

S potešením otvárame naše nové technologické centrum v rušnom inovatívnom prostredí Košíc. Naša zákaznícka základňa rýchlo rastie a my vidíme rastúci dopyt po pokročilých technológiách aj v našich produktoch,“ hovorí CEO spoločnosti Visma Øystein Moan.

Nové technologické centrum plánuje vytvoriť veľký tím kvalifikovaných vývojárov s využitím najnovších technológií, akými sú strojové učenie alebo robotika. Otvoriť by sa malo začiatkom roka 2019.

Diverzifikácia IT prostredia

Ukazuje sa, že naša cieľavedomá spolupráca s agentúrou SARIO a univerzitami prináša pozitívne výsledky,“ hovorí Pavol Miroššay, výkonný riaditeľ Košice IT Valley, združenia, ktoré dlhodobo rozvíja IT sektor v regióne. Príchod spoločnosti ho teší najmä preto, že ide o nový typ spoločnosti. „Visma vyvíja vlastné produkty, ktoré zároveň predáva. Veľká väčšina IT spoločností pôsobiacich v tomto regióne pracuje na produktoch pre svojich zákazníkov. Naše IT prostredie však potrebujeme viac diverzifikovať, aby bolo rozmanitejšie a dokázalo prilákať ďalšie talenty.“

Nový investor je aj príležitosťou pre ľudí, ktorí odišli za prácou do Brna, Prahy alebo Bratislavy. „Myslím si, že nastal čas, aby východniari, ktorí odišli za prácou mimo nášho regiónu, začali zvažovať svoj návrat. Dokážeme im ponúknuť zaujímavé a dobre hodnotené IT pozície,“ dodáva Miroššay.

Jeho slová potvrdzuje a dopĺňa CEO spoločnosti Visma Øystein Moan: „Naším cieľom je byť v čele inovácií a vývoja softvéru. Aby sme to dosiahli, potrebujeme mať tie najlepšie talenty.“

Rastúci región

Sami veľmi dobre vieme, že pri takýchto investíciách sú najvyššie nároky práve na kvalitných a šikovných ľudí, preto nás o to viac teší skutočnosť, že na východné Slovensko prichádza investor, ktorý hovorí o inováciách, nových technológiách a miestach s vyššou pridanou hodnotou,“ hovorí Oto Pisoň z agentúry SARIO, ktorá aktívne pracuje s novými investormi a dodáva, že si veľmi cení prostredie a ľudí, s ktorými sa počas príprav v rámci Košíc stretli.

Investíciu víta aj Rastislav Trnka, predseda Košického samosprávneho kraja: „Som veľmi rád, že košická IT Valley sa rozrastá o novú krajinu, ktorou je Nórsko. Naším cieľom je prinášať občanom Košického samosprávneho kraja prácu s vyššou pridanou hodnotou a lepším platovým ohodnotením. Chceme, aby mladí ľudia neodchádzali z regiónu, ale aby sa do globálneho biznisu zapájali priamo zo svojho domova.“

IT sektor sa za ostatných 10 rokov stal významnou súčasťou mesta. Nové strategické investície sú hybnou silou rozvoja a tvoria naše mesto ešte atraktívnejším a zaujímavejším pre obyvateľov práve v tomto smere. Teším sa, že sa dostávame na mapu významných IT investícií, čo pre nás znamená, že je to oblasť, ktorej v budúcnosti musíme venovať svoju pozornosť,“ reagoval  Jaroslav Polaček, novozvolený primátor mesta Košice.

Vývojári budú zodpovední za niekoľko inovačných projektov, budú mať príležitosť zapojiť sa do medzinárodných a miestnych kompetenčných skupín, absolvovať školenia a certifikácie v oblasti nových technológií a zúčastňovať sa konferencií na celom svete.

Nové centrum je súčasťou strategickej investície spoločnosti v oblasti inovácií. Tím vývojárov v tomto regióne bude zameraný na vytváranie inovatívneho cloudového softvéru pomocou nových technológií, ako je umelá inteligencia a robotika.

tlačová správa

Pridajte komentár